NA PREDAJ ARCHITEKTONICKY NEOBYČAJNÁ ZEMIANSKA KÚR | Predaj s Petrou
Neváhajte ma kontaktovať
+421 911 993 822

NA PREDAJ ARCHITEKTONICKY NEOBYČAJNÁ ZEMIANSKA KÚRIA Z KONCA 18.STOR.

 
Krajina:
Slovensko
Región:
Košický
Okres:
Košice-okolie
Mesto:
Geča
Vlastníctvo:
osobné
Stav:
po rekonštrukcii
Zateplený objekt:
áno
Zariadenie:
čiastočne
Strecha:
po rekonštrukcii
Materiál:
tehla
Novostavba:
áno
Internet:
optika
Terén:
rovina
Prístupová cesta:
asfaltová cesta
Kúpeľňa:
vaňa a sprchovací kút
Kúrenie:
vlastné – kombinované
Terasa:
áno - 1
Technická miestnosť:
áno
Komunálne služby:
áno
Predná záhrada:
áno - 1
Garáž:
nie
Parkovanie:
áno
Likvidácia odpadu:
áno - separovaný
Voda:
studňa a vodovod
Elektrický prúd:
230/400V
Plyn:
áno
Kanalizácia:
áno
Krb:
predpríprava
Energetický certifikát:
A
Cena nehnuteľnosti:
0.00 €
 
PETRA Imrichová- realitná maklérka vám EXKLUZÍVNE ponúka na predaj ARCHITEKTONICKY NEOBYČAJNÚ a VEĽKORYSÚ STAVBU- ZEMIANSKU KÚRIU z konca 18.stor., nanovo SKOLAUDOVANÚ S NAJVYŠŠÍM ENERGETICKÝM CERTIFIKÁTOM z roku 2021.

Táto unikátna stavba s pozemkom 848 m2, sa nachádza len 10 min. cca 8 km od Košíc, v zastavanej časti obce Geča. Jej celková úžitková plocha je 483,74 m2, má 2 poschodia, 8 izieb, 4 kúpeľne a krásne interiérové átrium s výškou až 6,5 m. Celý priestor je navyše podpivničený pôvodnou klenbovou pivnicou o rozmere 141,91 m2, kde prebehla sanácia základov. Pozemok je kompletne oplotený, zabezpečený elektrickou, posuvnou bránou.

Kúria je postavená z kvalitných materiálov, tehál, ktoré majú bohatú históriu a vyrazenú značku E.T. (Zjednotené tehelne – Egyesült téglagyár). Rovnaké tehly s iniciálami E.T. boli použité napr. aj stavbu Kaplnky sv. Michala v Košiciach. Zaujímavosťou je aj jej pohnutá história, bola v zástave kvôli dlhu u krčmára, potom ju jej majiteľ prehral v kartách, bola znárodnená a neskôr využívaná na rôzne podnikateľské účely. Zemianska kúria, pôvodne, s malým parkom z konca 18. storočia bola postavená v južnej časti obce. Spočiatku to bola jednopodlažná stavba v klasicistickom štýle pozdĺžneho pôdorysu s predstavenou päťpoľovou arkádovou chodbou. Na hlavnej fasáde sa nachádzal stredný rizalit zakončený trojhranným štítom v tvare srdca, na oknách boli pásové šambrány a nadokenná rastlinná ornamentika viniča s hroznom. Rozsiahlou rekonštrukciou v roku 1999 boli tieto vzácne pôvodné prvky narušené a bolo vybudované 1. nadzemné podlažie. V rámci novej rekonštrukcie v roku 2018 sa opätovne urobili všetky rozvody vody, kanalizácie, elektriny, plynu, všetky omietky, podlahy, kúrenie, nové okná, dvere vchodové aj interiérové, zárubne, vonkajšie zateplenie, izolácia strechy, strešné okná, všetky priečky na 1NP, schodisko, vikier na 1NP, komín na 1NP, terénne úpravy pozemku, výrub starých stromov a kúria nadobudla súčasnú podobu.

Zemianska kúria, čerstvo skolaudovaná s najvyšším energetickým certifikátom je reprezentatívna stavba s výnimočným genius loci, ktorá sa dá využiť nielen na bývanie, ale aj podnikanie, kreatívnu činnosť, či už ako prestížne sídlo firmy, penzión, ateliér a podobne.

Video interiéru si viete pozrieť skopírovaním tohto linku: https://youtu.be/nx691MCx8nY

ZÁKLADNÉ ÚDAJE o zemianskej kúrii:

Pozemok 848 m2

Úžitková plocha 483,74 m2

Klenbová pivnica 141,91 m2

Skolaudované s najvyšším energetickým certifikátom 2021

Napojený na vodovod, kanalizáciu, elektrinu, plyn a optický internet

Inteligencia domu Loxone

8 izieb, 4 kúpeľne

KONŠTRUKCIA: Obvodové múry sú postavené z plnej pálenej tehly, (šírka 40 cm) a strecha je z betónovej krytiny Bramac. V interiéri, na prízemí sú vnútorné priečky z plnej pálenej tehly, (šírka 50 a 20 cm), na obvodových stenách je priznané režné murivo (tehly), na poschodí je Ytong (10cm), omietnutý štukovou omietkou zn. Weberdur. Zachované ostali pôvodné, priznané, klenbové oblúky nad oknami a vysoké stropy v celej nehnuteľnosti. Vonkajšia izolácia je z EPS polystyrénu (šírka 20 cm), strecha je zaizolovaná striekanou PUR penou a podlaha XPS polystyrénom. Budova je napojená na všetky inžinierske siete, ako sú obecný vodovod, kopaná skružová studňa s ponorným čerpadlom a tlakovou nádobou, obecná pretlaková kanalizácia s prečerpávacou stanicou Noria Tlakan, elektrická, plynová prípojka a optický internet Antik.

Pivnica je zachovaná v pôvodnom stave, klenbová (sanované základy) s dvoma vstupmi, jeden vonkajší, druhý zo vstupnej haly domu (predpríprava na automatické, hydraulické zdvíhanie poklopu). V pivnici sú už zrealizované predprípravy na kúrenie, vodu a kanalizáciu, čo ponúka ďalší zaujímavý priestor pre podnikanie, zábavu, či voľný čas.

Interiér a exteriér domu dopĺňajú veľké francúzske okná, izolačné, trojkomorové na prízemí (HST portál) a poschodí v otvorenej galérií (posuvno-výklopné). Všetky strešné okná na prvom poschodí sú zn.Velux, zabezpečené roletami a ostatné okná na objekte sú taktiež izolačné, trojkomorové, plastové okná zn. Oknoplast Pixel. Tienenie je zabezpečené exteriérovými, hliníkovými, falcovanými, lamelovými žalúziami, ktoré je možné ovládať cez centrálnu inteligenciu Loxone, cez aplikáciu v mobile, alebo cez internet.

Originálny vstup do domu je riešený na mieru vyrobenými, bezpečnostnými, kazetovými, drevenými dverami, po stranách sú na mieru vyrobené vitrážové okná. Všetky interiérové dvere sú vyrábané na mieru, drevené spoločne s drevenými zárubňami. Jedinečnosť interiéru a jeho dominantnosť podčiarkujú krásne na mieru vytvorené, vitrážové, drevené, posuvné dvere do haly, ktoré sú súčasťou veľkolepej knižnice vyrobenej na mieru.

DISPOZÍCIA: ponúka dokonalú variabilitu a vzdušnosť priestoru, vysoké stropy, veľkorysé izby a priestory s výstupom na veľkú terasu a do záhrady. Celá stavba je citlivo ladená v industriálnom, škandinávskom štýle a prevládajú premyslené kombinácie moderného dizajnu s pôvodnými prvkami, ako sú priznané klenby, originálne tehly, oblúky nad prekladmi, oknami a podobne.

Dispozícia kúrie okrem iného ponúka až 8 veľkých, samostatných miestností, 4 kúpeľne rozložené na dvoch podlažiach a kuchyňu s indukčnou varnou doskou, štvordverovou francúzskou chladničkou a vstavanými spotrebičmi. Kúpeľne na prízemí sú vybavené termostatickými batériami, sprchovými kútmi, bidetovými sprchami, v hosťovskej kúpeľni je príprava na práčku a sušičku. Kúpeľne na poschodí majú navyše vane.

Detailnejšie upresnenie pôdorysu:

1.PP vstupná hala, technické zázemie, vstup do pivnice, rozsiahla spálňa so samostatnou kúpeľňou, hosťovská izba, kúpeľňa, spoločenské átrium s masívnym industriálnym schodiskom a jedálňou, kuchyňa, obývacia izba

1.NP otvorená rozľahlá galéria s francúzskym oknom, 4 spálne, schodisko, 2 kúpeľne

TECHNOLOGICKÉ VYBAVENIE:

Vykurovanie celého objektu je riešené zónovým podlahovým kúrením na oboch podlažiach pomocou plynového kondenzačného kotla Buderus Logamax plus GB192iT so zásobníkom na TUV (210 litrov), ktorý je možné ovládať pomocou aplikácie, alebo cez samostatné termostaty. V obývacej izbe je predpríprava na dokurovania krbom. Ďalším energetickým zvýhodnením tohto domu sú aj solárne panely (cca 4 m2)na TUV umiestnené na streche.

Elektroinštalačná príprava inteligencie značky Loxone, je skvelým pomocníkom smart domov a dá sa ňou ovládať elektropohon exteriérových žalúzií, regulácia vykurovania a diaľkové ovládanie svietidiel. Navyše je zrealizovaná el. prípojka samostatným prívodom z hlavného domového rozvádzača na plánovaný garáž a záhradný domček, do pivnice a do exteriéru. V dome je už zrealizovaná predpríprava na elektronický zabezpečovací systém, 4 ks exteriérových kamier, domový videovrátnik na poschodí a prízemí a individuálne izbové termostaty.

Parkovacia spevnená plocha je pred domom a zboku domu, terasa a časť záhrady je orientovaná na severovýchod. Exteriér zemianskej kúrie a jej okolia je možné dotvoriť si podľa vlastných predstáv a vytvoriť si tak väčšie súkromie od okolitých domov.

OBČIANSKA VYBAVENOSŤ: lokalita v dobrej dostupnosti do Košíc, veľmi tichá ulica so širokou obecnou cestou, rôzne prevádzky, potraviny, materská a základná škola, pošta, obecný úrad, štrkové jazero. V blízkej dobe bude vybudovaný priemyselný park firmy Volvo a dobudovaná ďalšia infraštruktúra.

CENA v RK vrátane poplatkov súvisiacich s predajom (vypracovanie rezervačných a následne kúpnych zmlúv advokátom, poplatky za autorizáciu (overenie) podpisov predávajúceho, kolky za štandardné podanie návrhu na vklad kúpnych zmlúv do katastra prostredníctvom advokáta, kompletné právne poradenstvo a servis.

KONTAKT:
Mgr. Petra IMRICHOVÁ, certifikovaný realitný maklér NARKS®
www.predajspetrou.sk
mobil: 0911 993 822
INSTAGRAM: petra_realitymaklerka
FB: Imrichova Petra realitymaklerka
LINKEDIN: petraimrichova
YOUTUBE: Imrichova Petra Realitymaklerka